Home Video Lajme
Jonida Maliqi “bëhet gazi i botës”, lë nam me anglishten e saj në “Eurovision” (VIDEO)
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘Eurovision’, që do të mbahet në Izrael.

Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit, këngë kjo që do të përfaqësojë Shqipërinë.

Ajo cka nuk shkon dhe lë për të deshiruar është anglishtja e këngëtares. Në intervistë për media të huaja ajo nuk ka arritur të artikulojë mirë fjalët duke u bërë “gazi i botës”.

Kjo situatë na rrikujton këngëtaren Eneda Tarifa e cila gjithashtu dështoi me anglishten e saj gjatë intervistave në Eurovision.

Mesa duket ethet e skenës kanë ndikuar negativisht te to.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Spiropali xhelozohet nga intimiteti i letrave Rama-Basha dhe i dërgon mesazh Berishës (VIDEO)
Ndodh në Argjentinë, trajneri godet me shuplakë stafin e tij (VIDEO)
Basha fton shqiptarët në protestë: Për opozitën nuk ka më kthim pas (VIDEO)
Ai është 63 vjeç, ajo 25! Çifti që vodhi spektaklin në Kanë (FOTO & VIDEO)
Nuk ka divorc, Pamela Anderson dhe Adil Rami festojnë se bashku (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media