Home Video Lajme
Video e rrallë: Këngë e valle në familjen Adem e Jasharit (VIDEO)
Një video e rrallë është publikuar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari.

Publiku në të shumtën e rasteve ka shikuar pamje të familjes me armë në dorë e duke luftuar, por këto pamje janë të rralla, për shkak se shfaqin momente gëzimi në familjen e heroit të Kosovës.

Gjithsesi, festimet me armë nuk kanë munguar as në familjen Jashari.

Siç edhe shihet në video, data e incizimit të këtyre pamjeve te familja Jashari është 4 tetori i vitit 1995, kur në Kosovë mbizotëronte paqja e brishtë.

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes. Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.

Pamjet brenda familjes nuk janë të tëra që shfaqen në video, aty paraqiten edhe momentet e luftimeve heroike të familjes ndaj ushtrisë serbe.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aksident në Tiranë, dy makina përfundojnë në kanal (VIDEO)
Kjo vajzë është më e guximshme se shumica e të rriturve (VIDEO)
"Rama është produkt i George Soros", gazetari investigativ zbërthen detajet: Manjati është mjeshtër (VIDEO)
Të jetosh mes skamjes dhe frikës nga gjarpërinjtë, familja Bekteshi e harruar nga shteti (VIDEO)
Plas te Juve, Ronaldo kapet me Sarrin (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media