Home Video Lajme
Dy dështime radhazi nga pika e bardhë, çfarë po ndodh me Griezmann? (VIDEO)
Franca siguroi fitore 3-0 ndaj Andorrës në ndeshjen e të martës duke grumbulluar plot 6 pikë në harkun e 3 ditëve, mirëpo kjo nuk i ka gëzuar shumë sulmuesin Antoine Griezmann.

Për të dytën ndeshje rradhazi pas asaj me Shqipërinë, Griezmann dështoi të shënonte nga pika e bardhë e 11 metërshit.

Isgte minuta e 28’ e ndeshjes, kur numri 7 i “gjelave” mori vrull me të majtën drejt portës së kundërshtarit por topi i tij u devijua nga portieri.

Kujtojmë që në ndeshjen me Shqipërinë topi Griezmann goditi traversën.

Megjithë mosbesimin e tifozëve duket se trajneri Didier Deschamps është i pashqetësuar nga performanca e francezit.

Për gazetarët ai tha se ekzekutimin e penalltive e lë në dorë të lojtarëve në fushë, janë ata që zgjedhin.

Por kjo nuk është i vetmi moment kur Griezmann ka kaluar një situatë të tillë pasi edhe në vitin 2016 francezin e ndoqi një seri penalltish të humbura. Humbja kundër Realit të Madridit në finalen e Uefa Champions League si dhe në fillimin e sezonit. Gjithashtu ai humbi kundër Bayern Mynich dhe Valencias.

Për sa i përket kombëtares franceze humbja e dy 11 metërshave rradhazi nga Antoine Griezmann është rasti i vetëm që nuk ka ndodhur prej 10 vitesh tek “gjelat”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ronaldo flet për gjestin në Wanda Metropolitano: Njerëzit janë budallenj dhe flasin shumë (VIDEO)
Sherr masiv mes lojtarëve të Kukësit dhe Tiranës, çfarë ndodhi në tunel pas ndeshjes (VIDEO)
Të frikësuar nga tërmeti qytetarët braktisin lokalin me "shpejtësinë e erës" (VIDEO)
Barcelona nuk di të fitojë në transfertë, mposhtet nga Granada (VIDEO)
Derbi është zikaltër, Interi vazhdon ecurinë fantastike (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media