Home Video Lajme
Të mrekullueshme, shikoni shtëpitë që palosen (VIDEO)
Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.

"Ajo transformon dobishmërinë e ndërtesave," thotë David Martyn nga Ten Fold Engineering, duke folur rreth dizajnit të shtëpisë së palosshme.

Këto ndërtesa të mahnitshme mund të shpalosen dhe palosin veten e tyre, duke u shndërruar nga një kuti në një ndërtesë tetë ose 10 herë madhësinë e tyre origjinale.

Dizajni inteligjent që lejon shtëpitë të kalojnë pa energji nga të mbyllura në të hapura është çuditërisht i thjeshtë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Femra që preken dhe puthen, klipi i fundit i Noizy-t është flakë fare (VIDEO)
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Ozil rrëfen momentet e tmerrit: Pata frikë për gruan time (VIDEO)
Këngëtarja e njohur rrëzohet keq skena duke kënduar, momenti shkaktoi të qeshura (VIDEO)
Një betejë e vërtetë: Policia detyrohet të lirojë djalin e "El Chapo-s" pasi karteli nisi luftë frontale

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media