Home Video Lajme
Një betejë e vërtetë: Policia detyrohet të lirojë djalin e "El Chapo-s" pasi karteli nisi luftë frontale
Një luftë e vërtetë ka ndodhur në një qytet të Meksikës midis policisë dhe një karteli droge të cilët kanë pasur si qëllim që të lironin djalin e “El Chapos” dhe ja kanë arritur.

Ai sapo ishte arrestuar dhe nuk është lejuar që të merrej nga policia, pasi persona të armatosur kanë ndjekur policët dhe i kanë detyruar që ta lënë të lirë.

Ministri i Sigurimit, Alfonso Durazo tha se një patrullë nga policia e militarizuar e Gardës Kombëtare llimisht u sulmua nga brenda një shtëpie në qytetin e Culiacan.

Pasi hynë në shtëpi, gjetën katër burra, duke përfshirë Ovidio
Guzman, i cili akuzohet për trak droge në Shtetet e Bashkuara.
Patrulla u tejkalua shpejt nga personat e armatosur, por u tërhoq
për të parandaluar humbjen e jetës, tha qeveria. Njëkohësisht,
luftëtarët zbritën nëpër qytet, duke luftuar policinë dhe ushtarët
gjatë ditës. Ata dogjën automjetet.

“Vendimi u mor që të tërhiqeshin nga shtëpia, pa Guzman, të
përpiqeshim të shmangnim më shumë dhunë në zonë dhe të ruajmë
jetën e personelit tonë dhe të rikuperohemi të qetë në qytet,” i tha Durazo Reuters.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Presidenti i UEFA-s, Ceferin dhe kreu i FSHF, Armand Duka vizitojnë "Muzeun e Stadiumit" (VIDEO)
Elefantë "ushtarë" dhe "futbollistë", evente të tilla organizohen larg Europës (VIDEO)
Plisat i vënë flakën, dhurojnë spektakël në rrugën drejt stadiumit (VIDEO)
Tifozat "Kuq e Zi" nisen drejt stadiumit, super atmosferë (VIDEO)
Albeu.com ju sjell pamje reth atmosferës në "Air Albania Stadium" (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media