Home Video Lajme
Muriqi tregon në cilin kampionat ka dëshirë të luajë (VIDEO)
Për të shikuar intervistën me video klikoni në foto në linkun e Facebook të kanalit NTV Spor.

Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces.

Muriqi ka folur për NTV Spor live, duke treguar ëndërren e tij është të luajë në Premier League.

“Kishte momente që kisha i trazuar gjatë periudhës së transferimit. Edhe pushimet me gruan u shtynë. Ne e jetuam të gjithë procesin së bashku”.

“Mora atë që ëndërroja. Ndjehem sikur i përkas këtij klubi, pasi dua të luaj këtu për shumë vite. Shpresoj pasi një kohë të luaj në Premierligë”.

Muriqi tregon pse nuk e kishte të vështirë ta zgjidhte Fenerbahcen. “Elementi i parë që më lidh me Fenerbahcen ishte gjyshi im. Arsyeja pse gjyshi im e donte Fenerbahcen është se presidenti ynë legjendar Ali Şen është nga Kosova. E pyeta gjyshin tim, ai tha Fenerbahce”.

Ai tregon se Zlatan Ibrahimovic, Robert Lewandowski dhe Edinsion Cavani janë ata që pëlqehen nga ai, ndërsa mbrojtësi më sfidues që ka luajtur kundër tij është Serdar Aziz.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nuk ka qetësi për Neymar, sulmohet në fushë nga tifozët e PSG (VIDEO)
Henry prezantohet tek ekipi i ri, plas gallata në studio (VIDEO)
Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa (VIDEO)
Zhgënjen Dortmund, bllokohet në shtëpi nga Paderborn (VIDEO)
Mbrojtësi i Kombëtares shkakton autogol në derbin e përjetshëm (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media