Home Video Lajme
Kafja më e famshme në rrjet, si ta bëni shumë thjeshtë në shtëpi (VIDEO)
Në rrjete sociale, kafeja Dalgona është e preferuara e momentit. Përpos faktit që nuk kërkon shumë përbërës dhe përgatitet shpejt, kjo lloj kafeje është edhe një aktivitet argëtues në vetvete.

Kafeja Dalgona e ka origjinën nga Koreja e Jugut. Për përgatitjen e saj nevojiten vetëm tre përbërës: kafe e bluar, sheqer dhe qumësht/ujë.

Dalgona u popullarizua në mes të marsit, fillimisht në SHBA dhe më pas u përhap kudo. Teksa njerëzit qëndrojnë në shtëpi dhe përgatisin vetë kafenë, zgjodhën edhe të eksperimentojnë pak.

Për përgatitjen e Dalgona-s duhet që fillimisht të bëni bashkë sheqerin dhe kafenë. Shtoni 1-2 lugë çaji me ujë.

Më pas, me atë të një luge ose mikseri, përzieni përbërësit derisa të krijohet një masë si shkumë.

Shkumën e hidhni sipër qumështit. Mund të shtoni edhe akull. Kaq e thjeshtë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Iker Casillas surprizon gazetarin shqiptar, i riposton në 'Instagram' videon e djalit (FOTO & VIDEO)
Rama e nis me lajme të mira që me mëngjes: Hapen aplikimet për financim në bujqësi! (VIDEO)
Pas 9 vitesh pauzë, NASA dhe kompania e Elon Musk gati të bëjnë histori (VIDEO)
Del video e re e deputetit të Kuvendit: Do tallni b**** me djersën time? (VIDEO)
Rama flet për parti të re në Shqipëri: Hera e fundit që flas (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media