Home Video Lajme
Dortmundi "shkel" edhe Wolfsburg, vazhdon presionin mbi Bayernin (VIDEO)
Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë te Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfsburg regjistrojnë fitoren e dytë radhazi.

Dortmund arritën të gjejnë golin kundër Wolfsburg qysh në minutën e 32’, me anë të Raphael Guerreiro, i cili tashmë numëron 3 gola në dy ndeshje.

Mysafirët pritën deri në pjesën e dytë për të shënuar edhe golin e dytë dhe atë vendimtar.

Në skenë u shfaq i huazuari nga Real Madrid, Achraf Hakimi, i cili shënoi në minutën e 78’.

Dy minuta më vonë, Wolfsburg mbeti me 10 lotjarë në fushë, pasi Felix Klaus u ndëshkua me karton të kuq.

Me këtë fitore, Dortmund numëron 57 pikë për pozitën e dytë, një pikë më pak se Bayern, kurse Wolfsburg mbetet me 29 pikë në pozitën e gjashtë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njihuni me papagallin Dracula, specie në zhdukje me një pamje të veçantë (VIDEO)
Bayerni "shkërrmoq" Dusseldorfin, arratiset drejt titullit (VIDEO)
Aksion spektakolar, Lewandowski shënon golin e tretë (VIDEO)
Nuk ndalet Bayerni, dyfishon rezultatin (VIDEO)
Bayerni zhbllokon rezultatin ndaj Fortuna Dusseldorf (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media