Home Video Lajme
Ronaldo njeriu i ndeshjes, Juventusi mposht lehtësisht Cagliarin (VIDEO)
Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Cagliarit duke fituar me rezultat 2 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A.

Ylli i "Bianconerëve" ishte Cristiano Ronaldo që realizoi të dy golat.

Portugezi fillimisht shënoi gol shumë të bukur, që s’arritën ta ndalin as tre mbrojtës (38′).

Kurse, pas katër minutave pas topit të kthyer nga goditja e Demiral, Ronaldo realizoi me gjysmë-vollej.

Me këtë fitore, Reali ngritët në pozitën e dytë me 16 pikë, një më pak se lideri AC Milan, kurse Cagliari mban vendin e 11-të me 10 sosh.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vrapon drejt portës së tij, ky markim i Xhakës ndaj Traore bëhet viral (VIDEO)
Tayna "tërbon" rrjetin me twerk: Mos më jepni pije (VIDEO)
Statistikat dhe historia mes legjendave: Messi ka kopjuar Maradonën me golat dhe shkathtësitë e tij (VIDEO)
Mbyllen dy ndeshjet e sotme të Superligës, Ballkani ruan kreun (VIDEO)
Rrëfehet arbitri i Argjentinë-Angli: Si e ndihmova Maradonën të shënojë "Golin e Shekullit" (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media