Home Video Lajme
ZYRTARE: Ernest Muçi prezantohet te Legia, fjalët e para dhe kontrata (VIDEO)
Ernest Muçi është zyrtarizuar tek klubi i njohur polak, Legia Varshava.

Ernest Muçi është pjesë e Shqipërisë U21, ndërsa në kampionatin polak ka kaluar nga Tirana, ku në 60 ndeshje kishte shënuar 18 gola.

“Legia është një klub i shkëlqyeshëm dhe një mundësi e shkëlqyer për mua. Duhet ta tregoj veten mirë këtu dhe të jem versioni më i mirë i vetvetes”.

“Legia ka një bazë stërvitore të shkëlqyeshme, unë gjithashtu pashë stadiumin, pashë lojtarët që përfaqësojnë një nivel të lartë”.

“Po përballem me një mundësi të re dhe megjithëse është një sfidë e vështirë, ndjej se jam gati”, ka thënë Ernest Muci për ueb faqen e klubit.

Lojtari ka nënshkruar një kontratë që 4.5 vite me Legian.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Albin Kurti "tallet" keq me LDK (VIDEO)
U shanë e u kërcënuan, Tea "pajtohet" me Olsën dhe mund t'a shohim sërish në Për'puthen
Barça mes dramës përmbys Sevillën dhe kalon në finale të Kupës së Mbretit (VIDEO)
E pabesueshme, Barcelona përmbys Sevillan dhe shkon drejt finales (VIDEO)
Pique bën heroin, Barcelona-Sevilla shkon në shtesë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media