Home ShowBiz
Eliza rrëfeu abuzimin seksual në moshën 12 vjeçare, flet e përlotur nëna e aktores
Statusi i Eliza Dushkut, ku rrëfen se në moshën 12-vjeçare është abuzuar seksualisht nga një 36-vjeçar, tronditi opinionin publik.

Në vazhdën e fushatës #MeToo, edhe aktorja shqiptare ndau historinë e saj të ngacmimit dhe abuzimit seksual, siç kanë bërë shumë gra, të njohura ose jo, gjatë këtij muaji.

Por detaji që u gjykua ashpër nga publiku, ishte se Eliza Dushku tregonte se abuzuesi Joel Kramer, koordinator i dublantëve në filma, u kishte marrë leje prindërve të saj për ta marrë me vete në hotel, që ta “nxirrte në pishinë për të notuar”.

Nuk vonoi përgjigja e mamasë së aktores, zonjës Judith Dushku, e cila në një koment emocional kërkon falje se nuk mundi ta mbronte vajzën e saj shkruan Anabel.

“E pranoj ndëshkimin tuaj, si mamaja e Elizës. Jo, nuk kisha frikë se ai do t’i prishte punë me karrierën, sepse për mua s’ka asnjë vlerë. Edhe unë kisha frikë nga Joel Kramer. Vetëm vite më vonë e kuptova plotësisht se çfarë kishte ndodhur. Në atë kohë, Eliza ishte shumë e frikësuar dhe nuk e tregonte të gjithë historinë. Mendoj se në një mënyrë, po përpiqej të më mbronte duke mos e ditur sepse ajo e dinte sa frikë i kisha burrat e pushtetshëm në sheshxhirim.”

Judith i kthen përgjigje komentit të një vajze, e cila i shkruan se në një rast të ngjashëm, mamaja e saj nuk e kishte lejuar diçka të tillë të ndodhte.

“Falenderoje mamanë tënde për atë çfarë ka bërë për ty. Do të doja të kisha qenë po aq e guximshme.” /albeu.com/sr bk
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Kejvina Kthella pozon e zhveshur, fansat e ngatërrojnë me Khloe Kardashian
Beyonce gati të bëhet nënë sërish
''E di që po mendon për mua'', Beatriks Ramosaj shfaqet provokuese nga shtrati (FOTO LAJM)
Adelina Ismaili publikon këtë foto me “look-un” e ri, Luana Vjollca ka diçka për t’i thënë (FOTO LAJM)
Emina Cunmulaj nervoze, shoqëron vajzën e vogël për herë të parë në shkollë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media