Home ShowBiz
Këto janë batutat më të famshme të filmave shqiptarë
Filmi është pasuri shoqërore, por është dhe pasuri e artistëve, pra e një komuniteti të tërë.

Filmat shqiptarë janë padyshim një pasuri e madhe për të gjithë popullin dhe historinë.

Më poshtë do të gjeni disa nga frazat më të njohura të filmave shqiptarë.

Bota ? C'do thote bota ?!- Përrallë nga e kaluara

Kujdestar surrat patate, mirë ja bëmë zotrisë sate- Lulëkuqet mbi mure

Cuk, ti do më vdesësh mua-Dy herë mat

Kanë shitur gomerët, kanë blerë biçikleta e kushedi c'i duket vetja- Zonja nga qyteti

Bishti i qenit, bisht qeni do të mbetet- Dora e ngrohtë

Gërmo Tare, gërmo! Aty kam qenin e ngordhur- Përballimi

Pulave u ka hije të kakarisin vetëm në kotec- Kapedani

Këtu ka tradhti burra-Operacion zjarri

Pse, ashtu ngulet gozhda more karafil-Shoku ynë Tili

Po me urën ç'patën, xhanëm?- Kur zbardhi një ditë /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Ngjajnë si dy pika uji! Valbona Selimllari del me vajzën (FOTO LAJM)
Na bëri lëmsh! Pasi puthi Feron në buzë, Roza bën deklaratën e çuditshme
Gënjeu për operacionin? Babai i Meghan Markle çudit me veprimin e fundit (FOTO LAJM)
S'ka dasmë! Danjeli dhe Fotinia pranojnë ndarjen publikisht
Kryeprokurori thyen heshtjen për vdekjen e aktorit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media