Home ShowBiz
Dua Lipa jep mesazhin e rëndësishëm për vajzat shqiptare
Dua Lipa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare në botë.

Ajo ëhstë në kulmet e karrierës së saj, por megjithatë nuk e harron origjinën se nga vjen duke e përmendur shpesh nëpër intervista që është krenare për vendlindjen e saj.

Në një intervistë të dhënë për “Billboard”, kur Dua është pyetur për çmimet "Grammy" ajo zbuloi se fitorja do të përfaqësojë diçka më të madhe se ajo vetë.

“Jam shumë krenare që kam dy kombësi. Përfaqësoj Londrën dhe Prishtinën. Kam jetuar në Kosovë për 4 vite derisa u shpërngula për në Londër. Kur publikova këngën time të parë, të gjitha klikimet erdhën nga Kosova. Të gjitha. Nëse fitoj, dua ti siguroj vajzave të reja që edhe nëse vjen nga një vend i vogël si Kosova mund të arrish shumë gjëra”, tha Dua. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sfidon Kim Kardashianin, Demi Rose mori 300 000 pëlqime në pak orë (FOTO LAJM)
Dalin fotot, çfarë po ndodh mes Florit dhe Fifit? (FOTO LAJM)
"Nuk do të ndaloj edhe nëse vdes", 22-vjeçari harxhon 33 mijë dollarë për tu dukur si David Beckham
Kush janë vajzat që prezantuan ndër vite bashkë me Ardit Gjebrean (FOTO LAJM)
E fejuara e Bendtner "alergji" nga rrobat, vijon pushimet në vendet ekzotike (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media