Home ShowBiz
Sidrit Bejleri publikon klipin e këngës "Yll i bukurisë" (VIDEO)
Këngëtari Sidrit Bejleri ka publikuar sot klipin e këngës së tij më të re. Bëhet fjalë për një nga këngët e albumit “Pat kenë një kohë” që do publikohet këtë vit. Kënga “Yll i bukurisë” është një kompozim i Bejlerit dhe orkestracion të mjeshtrit Shpëtim Saraçi.

Gjithçka e luajtur me vegla të gjalla ashtu siç jemi mësuar të dëgjojmë gjithmonë në produksionet e Sidritit.

E veçanta është se teksti është krijuar nga bashkim vargjesh të ndryshme të huazuara nga këngë të vjetra shkodrane ku i këndohet bukurisë femërore dhe idilit të dashurisë.

Subjekti i videos jane pesë të rinj që shkojnë të dëgjojnë Sidritin live bashkë me bandën e tij, (përbërë nga instrumentistët më të mirë të momentit).

Realizimi i videos është bërë nga kompania “ProVideo” dhe xhirimet janë zhvilluar në Shkodër dhe në ambientet e klabit ku Sidriti performon çdo fundjavë. E pashmangshme që në këngë të ndjehen notat e tabanit ashtu siç vjen jo rralle ky artist.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pas ndarjes së bujshme dhe fjalëve se Stresi kishte dashnore, Keisi shfaqet e qeshur dhe me bikini (FOTO LAJM)
Modelja italiane pozon me simbole të Napolit, "çmend" fansat (FOTO LAJM)
INTERVISTA/ Rrëfehet Daljana Sejdia: Jam e lumtur, sportin e mora përsipër me entuziazëm dhe ia dola, prindërve u jam mirënjohës (FOTO LAJM)
Si kurrë më parë! Ish-banori i “Big Brother” tregon hapur sekretin e tij më të madh
Fustani i saj i martesës u komentua gjatë, Vesa Luma tregon se asgjë nuk ka qenë rastësi (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media