Home ShowBiz
Një duartrokitje për Dua Lipën, suksesi i saj sapo arriti majat (FOTO LAJM)
Nuk ka më asnjë dyshim që Dua Lipa është këngëtarja e cila na surprizon çdo herë.

Që pas daljes së parë në publik ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve dhe tani është duke kapur majat e karrierës.

Këtë gjë e tregojnë më së miri edhe klasifikimet në listat botërore.

Së fundmi albumi i saj është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi mban titullin “Dua Lipa” dhe prej 2 vitesh ka shitur me mijëra kopje.

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Ai ka tetë këngë në brendësi duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind (Mwah)”, “IDGAF” dhe “New Rules.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pas bujës në Turqi, Genta Ismajli duet me një tjetër këngëtar të huaj
"Më more Lorikun, të urrej", Monika i kthen përgjigje ndjekëses
Skivi dhe Donjeta publikojnë hitin "Menemadhe" (VIDEO)
Jo vetëm kolegë, Elvana zbulon çfarë e lidh me Bes Kallakun (FOTO LAJM)
"Dua të shpëtoj", 1 muaji pas martesës aktorja turke ndahet nga bashkëshorti 80-vjeçar (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media