Home ShowBiz
Shënoi golin e fitores, Costa: Ia dedikoj të dashurës sime (FOTO LAJM)
"Isha në një pozicion playmakeri dhe e kisha të vështirë të gjeja hapësira. Kështu, duke folur dhe me Bonucci dhe Dybalan, vendosa të lëvizja në krahun e majtë".

Këto janë fjalët e para të Douglas Costa në një intervistë për “Sky Sport” mbi golin vendimtar në ndeshjen mes Lokomotivës së Moskës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve.

Braziliani, i cili hyri nga stoli, shënoi në minutat e fundit të ndeshjes duke i dhënë fitoren dhe kualifikimin Juventusit.

Në gol fantastik, i thënë dhe vetë nga autori i saj. “Kur kalova dy mbrojtësit pashë që kisha hapësirë ??për të shkuar drejt qendrës, Higuain u tregua i zgjuar duke më dhënë një top me thembër, atëherë arrita të qëndroj i qetë dhe të shënoj.

“Ishte një veprim shumë i bukur, falë edhe Higuain. Është goli më i bukur i karrierës time. Nuk jam mësuar ta heq fanellën pas një goli, por ishte një moment emocionues”.

Costa ka dhe një dedikim special për golin e shënuar.

"Golin ia dedikoj të dashurës time, Natalhia: " Është një person i rëndësishëm për mua, më ndihmoi në një moment të vështirë dhe unë e shpërbleva atë me një gol por unë do të vazhdoj t’i jap edhe trëndafila”, përfundojë mbrojtësi i Juventus.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Lidhja me Rrajën, Kejvina Kthella sërish te Krimet e Rënda
EKSKLUZIVE/ U largua me bujë nga Zonë e Lirë, Xheni Brahaj sqaron arsyet (FOTO LAJM)
Xhensila u përgjigjet hapur atyre që e quajnë të shtirur
Dasma në ekran dhe kamerat e fshehta për tradhti, si mori fund martesa e Rudina Dembacajt
Mes Bella Hadid dhe Selena Gomez vihet paqe, komenti qe bëri lëmsh rrjetin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media