Home ShowBiz
"Më mbuluan me lekë", Aleksandër Gjoka tregon qytetin bujar të Shqipërisë
I ftuar në “Këndo Këngën time” Aleksandër Gjoka ka treguar një histori nga një festival në Fier, ku sipas tij e kanë mbuluar në para.

“Kam qenë me “Grupin X”. Kemi pasur shumë miq në Fier dhe na propozuan të bënim një koncert. Atëherë bëheshin në teatër, në teatrin e Fierit dhe ishte salla plot. Aty ka qenë çudia më e madhe sepse duke kënduar na hidhnin lekë në skenë sikur të ishim në dasmë.

Ne këndonim rrok ata na hidhnin lekë… Kur kam ardhur në Tiranë ju them këtyre grupeve Bledar Sejkos, Redon Makashit, Elton Dedës, “ Çuna ikni në Fier se atje ka lek녔 Të gjithë në Fier dhe u kënaqën…”, –tregoi ai.

I pyetur në lidhje me paratë, ai tha ” Lekë as s’kam as nuk më mbarohen, por synimi im është që emri im të shkruhet. Gjithmonë kam patur brazdën time, jam ruajtur nga komercet. Më janë afruar me bë, pa përmendur emra nuk kam pranuar sepse atëherë nuk jam Sandër Gjoka. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Angela Martini tregon pse u martua me fustan të zi: Burri tha se më do sek*i!
I dolën të gjitha! Moderatorja rrëzohet në mes të skenës të "Dance with Me" (VIDEO)
"Gjejini një burrë kësaj.." Plas keq mes Mira Kazhanit dhe Jul Dedës (FOTO LAJM)
Genta Ismajli pushton ballinat e gazetave turke, çfarë po bën shqiptarja në Stamboll (FOTO LAJM)
Video më e bukur e ditës: Reagimi i Zërit kur dëgjon këngën e Gjikos do t'ju kënaqë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media