Home ShowBiz
Me pushime në Itali, mbesa e Mbretëreshës dhe i shoqi refuzojnë karantinën (FOTO LAJM)
Zara Filips, mbesa e mbretëreshës së Anglisë, dhe i shoqi kanë vendosur të mos izolohen, pavarësisht se u kthyen vetëm javën e kaluar nga pushimet në Italinë e Veriut.

Çifti mbretëror zgjodhën të mos vendosen në karantinë, duke qënë se nuk shfaqin asnjë simptomë.

Ata janë kthyer nga një udhëtim për ski në Bormio, Lombardi.

Një përfaqësues i tyre u shpreh se ata po ndiqnin këshillat zyrtare për shëndetin të dhëna nga qeveria, por nuk do të vetë-izolohen për shkak se nuk shfaqin simptoma.

Vendimi i tyre vjen pasi shkolla që ndjekin princ Xhorxh dhe princeshë Sharlota ka dërguar 4 nxënës në shtëpi, për të nisur karantinën.

Kjo pasi fëmijët kishin qënë në një ekskusrion për në Italinë e Veriut. Por nuk ka asnjë të dhënë që fëmijët e kurorës të jenë të infektuar.

Shumë shkolla në Mbretërinë e Bashkuar tashmë janë mbyllur nga frika e koronavirusit.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Për pandeminë, Miss Anglia lë kurorën dhe i kthehet punës si mjeke (FOTO LAJM)
Alban Skënderaj ti je? Karantina tjetërson këngëtarin (FOTO LAJM)
Edhe nga karantina, Françeska Jaçe di mirë të ndezi rrjetin me të brendshme (FOTO LAJM)
Rita Ora më krenare se kurrë, çfarë po bën e ëma për të sëmurët me COVID-19 (FOTO LAJM)
Sfida virale në rrjet: Vishni një jastëk në karantinë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media