Home ShowBiz
Studentja bukuroshe bëhet virale, nga bloggere në vullnetare për koronavirusin në Shqipëri (VIDEO)
View this post on Instagram

Studentja e mjekësisë, Ingrit Marleka, e cila punon si call center në qendrën e pritjes së telefonatave të urgjencës. Ajo tregon se ka një fluks të jashtëzakonshëm telefonatash në orët e paradites shkojnë deri në 700 të tilla @ingridigitti @erjonarusi @florigjini @topchannelalbania #ShqipëriaLIVE

A post shared by Shqipëria Live (@shqiperialive_tch) on

Nga fotot provokuese në vullnetare në sallën e emergjencave. Studentja e mjekësisë, Ingrit Marleka, i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së kryeministrit Rama për t’u bërë pjesë e vullnetarëve që punojnë te Qendra Kombëtare e Urgjencave. Ajo ishte e ftuar në Shqipëria Live dhe dha përshtypjet e saj për punën dhe vështirësitë që ka ai pozicion.

Asgjë anormale deri më këtu, por mjafton të kërkosh në Instagramin e saj dhe do të shohësh se Ingriti është një blogere suksesshme me mbi 200 mijë ndjekës dhe natyrisht hiret e saj bombastike janë më të ekspozuara.

Ingriti e ka pasion fotografinë dhe ka arritur të nxjerrë të ardhura nga Instagrami, por në krahun tjetër jep një shembull shumë pozitiv për të gjithë bashkëmoshatarët dhe njerëzit që e ndjekin. Vetëm duke qenë bashkë mund ta fitojmë këtë betejë dhe duke ndihmuar tjetrin. Një histori frymëzimi.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjiko dhe Elita në karantinim, por i ka gjetur belaja me Zërin (VIDEO)
Fevziu kujton ndihmën e Italisë: Dërgimi i mjekëve ishte detyrim historik
"Në familje më kanë frikë", gazetarja tregon vështirësitë
Mbi 1 mijë euro një palë syze, Arta Nitaj ndez komentet në rrjet
I martuar me miliarderen kineze, modeli shqiptar sjell 200 mijë maska për mjekët në Shqipëri

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media