Home ShowBiz
Personazhet VIP që pretendohet se kanë lidhje me Iluminatët
Shumë prej yjeve të skenës botërore, janë aluduar se kanë pasur lidhje me Iluminatët.

Gjestet e tyre, mënyra se si interpretonin apo të tjera si këto kanë bërë që të dalin teori të ndryshme konspirative.

Iluminat thuhet të jetë një organizatë e cila kontrollon të gjithë botën, dhe shumë prej artistëve me ndikim e kanë zgjedhur mbështetjen e tyre si një katapultë të shpejtë drejt rrugës së suksesit.

Beyonce dhe Jay Z

Këngëtarja Beyonce dhe bashkëshorti i saj Jay Z janë ndër më të përfolurit të kësaj organizate. Thuhet madje që dyshja e famshme janë edhe të preferuarit e Iluminatit. Këto dyshime madje kanë kaluar edhe cakun duke hedhur si hipotezë vdekjen e Beyonces shumë vite më parë dhe zëvendësimin e saj me një sozi nga kjo organizatë.


Jay Z gjithashtu nuk i ka shpëtuar teorive konspirative pasi në çdo videoklip apo dalje në skenë, të gjithë njerëzit kanë kapur momente nga performacat e tij të cilat i kanë cilësuar si simbole sataniste të lidhura me Iluminatin.


Michael Jackson

Vdekja e Mbretit të POP-it ishte shumë e papritur dhe kjo ka nxitur njerëzit të hedhin dyshime se artisti është vrarë pikërisht nga Iluminati. Gjithashtu edhe kënga e tij “They don’t realy care about us”, ka qenë një mesazh i dedikuar për këtë organizatë. Thuhet se në momentin që Jackson tentoi të largohej prej tyre, ai u “hoq qafe”.Eminem

Jo pak i përfolur për lidhjet me Iluminatin ka qenë edhe Eminem. Tekstet e tij gjithmonë kanë sjellë mesazhe të forta, dhe madje shumica prej tyre ishin të bazuara në historitë personale të vet këngëtarit. Shumë fansa janë shprehur se Eminem ka lidhje të forta me Iluminatin, dhe madje prej tyre ai arriti të bëhej reperi më i mirë në botë edhe pse i bardhë.


Angelina Jolie

Angelina Jolie ka qenë prej kohësh e lidhur me Iluminatin. Filmi i saj “Tomb Raider” u bazua kryesisht në një rrëfim të mbushur me Iluminatin.Zërat thonë se vendimi i Jolie për t’u nënshtruar një operacioni mastectomy të dyfishtë është parë si një plan i madh përfitimi i Illuminatit. Vendimi i saj për të pasur këtë procedurë përputhet me vendimin e Gjykatës Supreme për të miratuar patentën BRCA1 e cila teston për mundësinë gjenetike të kancerit të gjirit tek gratë. Nëse gratë përqafojnë këtë test BRCA1, kompanitë farmaceutike të Illuminatit do të bënin miliarda dollarë fitime.


Kim Kardashian

Edhe pse ajo e ka mohuar që mund të jetë pjesë e Iluminatit, bashkëshorti i saj Kanye njihet si një prej personazheve më të përfolur të kësaj organizate, shkruan opinion. Por edhe kartolina që Kim dhe Kanye përdorën për Krishtlindje, ishte e mbushur plotë me simbole të Iluminatit
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shkoi të takonte Ijen por nuk e përqafoi dot, Besi prek me fjalët
SKANDAL/ Ylli i Manchester City organizon orgji
Të gjithë jeni përlotur, njihuni me vogëlushen ''Ova'' (FOTO LAJM)
Arrestohet vajza e Floyd Mayweather, goditi rivalen në dashuri
Nga mbajtësja e çelsave te shtëpia luksoze, në ''muaj mjalti" me Rudinën dhe Mark Frrokun (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media