Home ShowBiz
Koronavirusi i merr jetën producentit të njohur në moshën 64 vjeçare
Producenti i njohur Hal Willner ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare si pasojë e koronavirusit.

Producenti është i njohur për kontributin e tij në albume dhe koncerte, si dhe producent muzikor për emisionin Saturday Night Live.

Me datë 28 mars, Hal e zgjodhi rrjetin social Tëitter për të diskutuar rreth diagnozës së tij, duke shkruar: “Në shtrat në pjesën e sipërme perëndimore” dhe “Gjithmonë doja ta kem numrin një, por jo këtë”.

Ai prodhoi albume për Marianne Faithfull (e cila po ashtu u diagnostikua së fundmi më Covid-19), Laurie Anderson, Lou Reed dhe Lucinda Williams.

Ha kishte punuar po ashtu për vite me radhë në një album të T.Rex, me këngë tashmë të regjistruara nga U2 dhe më shumë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Lozonjarja e Pallatit, fustanet e Princeshë Dianës që kanë trazuar Mbretërorët (FOTO LAJM)
Sekreti për të lyer sytë pa laps të zi si Anxhelina Hadergjonaj (VIDEO)
U gjetën të pajetë në shtëpi, zbardhet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight dhe të dashurës (FOTO LAJM)
Nuk e përballuan dot karantinën bashkë, aktori i njohur turk ndahet nga e dashura (FOTO LAJM)
E ka zënë "halli", modelja ruse kërkon ndihmë 11 milion fansave për fotot joshëse (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media