Home ShowBiz
I mbani mend vajzat e James Bond që bënë namin, si duken sot bukuroshet (FOTO LAJM)
E njohur si e para ‘Bond Girl’, Ursula Andress ka luajtur rolin e Honey Ryder në filmin e vitit 1962 ‘Dr No’, ku Bond luhej nga Sean Connery. 84-vjeçarja suedeze, asokohe bëri bujë me skenën e saj të hapjes në bikinin e bardhë teksa dilte nga deti i Karaibeve, me një thikë të mbajtur në brez. Në një intervistë të vitit 2001, Ursula ia dedikon të gjithë karrierën e saj kinematografike bikinit të bardhë në atë skenë.
Femrat në rolet e serialit të famshëm të spiunëve James Bond, kanë qenë po aq të dashura për publikun sa dhe vetë krye-agjenti.

Ndër vite ato janë kthyer në simbole të ‘femme fatale’ siç ishin aktoret si Ursula Andress, Barbara Bach and Gloria Hendry.

Asnjë seri e James Bond nuk do të ishte e plotë pa një nga vajzat e çelikta të njohura si ‘Bond Girl’, duke zbutur agjentin sekret, e duke çimentuar statusin e tyre.

Por ku janë sot ish-sirenat e ekranti të aksionit?

Historinë e tyre e gjeni më lart në galerinë fotografike.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nga XXXL vajza kthehet në modele, mahnitet rrjeti (FOTO LAJM)
Olta Gixhari flet për herë të parë për partnerin dhe shtatzaninë
Rami fton për takim prezantuesen italiane, i dërgon mesazh live në televizion
Fansi i "çmendur" përndjek Luanën, moderatorja merr vendimin drastik (FOTO LAJM)
Devis Xherahu tregon si e ndau karantina nga ish-missi: Kishim detyrime

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media