Home ShowBiz
Adriana Matoshi i futet politikës, kandidon për deputete me këtë parti (FOTO LAJM)
Adriana Matoshi është padyshim një nga aktoret më të suksesshme aktualisht në Kosovë. Ajo është e njohur për shumë role filmike e teatrale si dhe çmime të shumta ndërkombëtare.

Mirëpo, duket se së fundmi Adriana ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm për jetën e saj, duke iu futur politikës. Ditën e sotme është publikuar lista e 110 kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë.

Pjesë e listave janë emra të njohur nga fusha të ndryshme, deputetë aktualë por duket se ka edhe disa emra të rinj, mes të cilëve ai i Adrianës.

Kjo gjë ka suprizuar jo pak fansat e saj, e jo vetëm, të cilët nuk kanë patur asnjë informacion rreth aderimit të saj deri tani.

“Po, është e vërtetë, është edhe emri im aty. Për momentin nuk dëshiroj të flas më gjerë, megjithatë konfirmoj se jam pjesë e listës garuese të Vetëvendosjes”, ka thënë shkurt për Telegrafin, Adriana Matoshi.

Kujtojmë se muajit e fundit, aktorja ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të lidhjes së saj me futbollistin afrikan, Keith Groeneveld. Adriana tregoi se për herë të parë është njohur me Keith në një lokal dhe të dy u shprehën mjaft të lumtur për historinë e tyre të dashurisë.Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Të fiksuar pas "Doktorit të mrekullive"? Në jetën reale i lidhur me aktoren e njohur (FOTO LAJM)
Pozat e saj joshëse shkaktuan "furtunë" në rrjet, kush është modelja e njohur (FOTO LAJM)
Me baladat e famshme, Rozana Radi lajmëron pjesëmarrjen në Kënga Magjike? (FOTO LAJM)
As operacioni i vështirë s'e ndali dot! Dafina nis xhirimet për videoklipin e ri (FOTO LAJM)
Kourtney Kardashian ndez rrjetin, foto me të brendshme për markën e njohur (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media