Home Teknologji
Sa do të kushtojnë iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus në shtetet kryesore të Evropës
Kompania Apple ka prezantuar dje tre telefonë të rinj të mençur: iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus dhe iPhone X.

iPhone 8 dhe 8 Plus do të dalin në shitje më 22 shtator, ndërsa do të mund të porositen që nga 15 shtatori.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, iPhone 8 do të kushtojë 699 dollarë (versioni me 64GB), kurse iPhone 8 Plus do të kushtojë 799 dollarë (versioni me 64GB).

Por, sa do të kushtojnë dy modelet e reja të iPhone në vendet kryesore të Evropës?

Në Gjermani, iPhone 8 do të kushtojë 799 euro, ndërsa iPhone 8 Plus do të kushtojë 909 euro, ashtu sikurse edhe në Austri. Në Zvicër, iPhone 8 do të mund të blihet për 839 franga zvicerane, apo 731 euro, ndërsa iPhone 8 Plus për 959 franga apo 835 euro.

Në Angli, iPhone 8 do të kushtojë 699 funte, apo 776 euro, ndërsa iPhone 8 Plus do të kushtojë 799 funte, apo 887 euro. Në Itali, iPhone 8 do të mund të blihet për 839 euro, kurse iPhone 8 Plus për 949 euro.

Në Spanjë, çmimi i iPhone 8 do të jetë 809 euro, ndërsa iPhone 8 Plus do të kushtojë 919 euro, ashtu sikurse edhe në Belgjikë. /albeu.com/Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kjo super makinë ecën me shpejtësi marramendëse (FOTO LAJM)
Samsung sjell ekranin më të çuditshëm ndonjëherë (FOTO LAJM)
Turizmi hapsinor dhe trena nëndetës, shpikjet që do të ndryshojnë jetën tonë (FOTO LAJM)
Ankohen përdoruesit e iPhone X
Pyetjet që nuk duhet t’i bëni kurrë në Google

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media