Home Teknologji
"Titani" BMW X5 M me 750 kuajfuqi (FOTO LAJM)
Kompania e njohur G-Poëer për panairin e sivjetmë të veturave në Esen ka përgatitur versionin e përforcuar të modelit të famshëm të BWM-së, X5 M.

G-Poëer, motorin e këtij BMW X5 M - 4.4-litër V8 Tëin-Turbo, e ka përforcuar në 551 kW ose 750 kuajfuqi, transmeton Koha.net.

Të dhënat në lidhje me arritjen e shpejtësisë deri në 100 kilometra në orë, nuk janë zbuluar por është zbuluar se tani ky model i përforcuar shpejtësinë maksimale e arrin mbi 300 km/h, si dhe se deri në 400 km/h e arrin për 11,5 sekonda.

Gjithashtu, G-Poëer për këtë X5 M ka zgjedhur edhe rrotat e reja Hurricane RR nga alumini me diametër prej 23-inç të cilat janë në dispozicion në version me disa ngjyra, gomat 315/25ZR23, maskën e përparme me ngjyrë të zezë, mbrojtësit më të zgjeruar, pragjet e reja, difuzerin e ri, kofanon nga fibra të karbonit, amortizatorët e modifikuar, si dhe sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave nga titani. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!
Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte
Ja cila është platforma ndërkombëtare që do të ndihmojë për t’u punësuar mbi 10 milionë të rinj
Samsung dhe Disney krijojnë emojit magjike për Galaxy S9 e S9+ (FOTO LAJM)
Kjo makinë do të thyej të gjithë rekordet e shpejtësisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media