Home Teknologji
Facebook sjell Messenger Kids për fëmijët nën 12 vjeç (FOTO LAJM)
Facebook njoftoi sot një version të ri të aplikacionit Messenger të të dizajnuar për fëmijët e moshave nga gjashtë deri në 12 vjec.

Messenger Kids, aplikacioni i ri nuk kërkon një llogari në Facebook për shkak të ligjit federal, ku përdoruesit nën moshën 13 vjeç nuk mund të regjistrohen ligjërisht për Facebook, përcjell albeu.com.

Përkundrazi, prindërit janë në gjendje të menaxhojnë aplikacionin Messenger të fëmijëve nga llogaria e tyre në Facebook, duke kontrolluar cilët miq dhe anëtarë të familjes kanë.

Me Messenger Kids fëmijët mund të bisedojnë, dërgojnë foto, video dhe mesazhe me tekst të cilat aprovohen nga prindërit e tyre. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!
Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte
Ja cila është platforma ndërkombëtare që do të ndihmojë për t’u punësuar mbi 10 milionë të rinj
Samsung dhe Disney krijojnë emojit magjike për Galaxy S9 e S9+ (FOTO LAJM)
Kjo makinë do të thyej të gjithë rekordet e shpejtësisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media