Home Teknologji
Instagram ka diçka të re për ju!
Instagram ka njoftuar se ka filluar me dy tipare të reja.

Tipari i parë është arkivimi i historisë.

Kjo ju mundëson që të ruani storiet e juaja edhe pas skadimit të afatit kohor prej 24 orëve. Storia juaj do të duket e njëjtë ndërsa për ta aktivizuar atë duhet të klikoni në cepin e sipërm në anën e djathtë të aplikacionit.

Përditësimi tjetër është “Story hilighlights”. Kjo veçori e re mundëson që t’i ndani publikimet e juaja me ngjarje të caktuara.

Për shembull, mund të ruani një menu me emrin “Udhëtimi në deti” dhe të gjitha do të publikohen në një storie kur ju do të keni ngjarje të përafërta. Të dyja përditësimet shfaqen sot në aplikacionet iOS dhe Android. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!
Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte
Ja cila është platforma ndërkombëtare që do të ndihmojë për t’u punësuar mbi 10 milionë të rinj
Samsung dhe Disney krijojnë emojit magjike për Galaxy S9 e S9+ (FOTO LAJM)
Kjo makinë do të thyej të gjithë rekordet e shpejtësisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media