Home Teknologji
Ky është laptopi më i hollë në botë
Kompania e madhe Acer ka arritur të prezantojë laptonin më të hollë në botë, Sëift 7 Ultrabook.

Sëift 7 Ultrabook është më i hollë se versioni i mëparshëm dhe ka një trashësi prej vetëm 8.98 milimetra. Acer thotë se ky është laptopi më i hollë në botë.

Ai përmban specifika mjaft të mira, të cilat përfshijnë procesorin Core i7 të gjeneratës së shtatë, 8GB RAM, 256GB PCIe SSD, ndërsa ekrani është përmirësuar nga 13.3 inç në 14 inç dhe mban rezolucionin 1080p.

Çmimi fillestar i laptopit Acer Sëift 7 është 1699 dollarë dhe do të jetë në dispozicion në treg nga muaji mars. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Alarm: Telefonat androidë ju spiunojnë tek kinezët
SHBA po punon për të kontrolluar mendjet njerëzore?
Kë duhet të zgjidhni: Iphone 8 apo Iphone X
Çmimi ulet 50 përqind, tani të gjithë ne mund të blejmë iPhone X
iPhone X nuk ka treg, Apple përgjysmon prodhimin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media