Home Teknologji
Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed
Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë dhe familjarët në krahasim me mediat dhe bizneset.

Themeluesi Mark Zuckerberg njoftoi ndryshimet në një postim të gjerë në Facebook të enjten, duke thënë se kjo ishte e para në një seri ndryshimesh në rrjetin më të madh social në botë, përcjell albeu.com

Facebook tashmë ka filluar të ndryshojë mënyrën se si filtron postimet dhe videot në artikullin kryesor të tij të Neës Feed për të dhënë përparësi përmbajtjes nga miqtë dhe familja e përdoruesit.

Për shembull, një videoklip i familjes i postuar nga një bashkëshort do të konsiderohet më i denjë për vëmendje sesa një foto nga një i famshëm ose restorant i preferuar.

"do të shihni më pak përmbajtje publike, siç janë postimet nga bizneset, markat dhe mediat,"tha Zuckerberg në një postim në faqen e tij në Facebook.

John Hegeman, një zëvendëspresident i Facebook, tha se reklamat në rrjetin social nuk do të ndikoheshin nga ndryshimet. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Zbuloni nëse jeni të varur nga smartfoni
Bill Gates mund të jetë "trilioneri" i parë në botë deri në vitin 2042
Të zhgënjyer nga shitjet? Apple mund të heqë iPhone X
Shpiket algoritmi AI që parashikon vdekjen me saktësi deri në 90 për qind
Byrek në tigan

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media