Home Teknologji
Lajm i mirë! Të rinjtë po braktisin rrjetet sociale
Sipas Origin, një kompani marketingu me bazë në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Facebook-u, Tëitter-i dhe Instagram-i po shohin se si të lindurit pas vitit 1994 po çregjistrohen gjithmonë e më shumë prej tyre. Ndërsa, ata që nuk çregjistrohen, kalojnë më pak kohë në to.

I vetmi rrjet social që po i shpëton këtij trendi rënës është Snapchat-i.

Sipas studimit të Origin, të rinjtë po lënë pas dore rrjetet sociale sepse mendojnë se janë humbje kohe dhe se këto rrjete po i bëjnë që të mendojnë negativisht. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Bashkimi Europian sulmon Facebook, ja ç'ka ndodhur
Është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone!
Nissan-i tërheq 215 mijë automjete nga SHBA
Për 17 vite, robotët do të na marrin më shumë se gjysmat e punëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media