Home Teknologji
Humbën përballë Instragram, Snapchat shkarkon 100 inxhinierë
Pavarësisht se ishte i vetmi rrjet social që solli filtrat, Snapchat u rivalizua me sukses nga Instagram.

Dhe pas rezultateve të dobëta, Snapchat ka t'i largoj rreth 100 inxhinierë nga puna.

Kompania ka bërë publike se i ka larguar 10% të stafit të inxhinierëve që i ka të angazhuar në punë. Ky është raundi i katërt i pushimeve nga puna në Snap që nga viti i kaluar.

Reduktimet thuhet se janë të ndërlidhura me ecurinë e ngadaltë krahas rivalit të saj, Instagram. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
ICT Awards për herë të parë në Ulqin, takime edhe në Kosovë
Ky është xhipi më i shtrenjtë në botë, ja sa kushton (FOTO LAJM)
Facebook në rrezik, Zuckerberg bën deklaratën e fortë
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!
Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media