Home Teknologji
Si të ruani cilësinë e fotove dhe videove në Facebook
Shpeshherë kur fotot dhe videot ngarkohen në rrjetet sociale ato humbasin cilësinë. Tashmë ka një mënyrë si të ruani formatin HD të fotove tuaja. Kur ngarkoni foto në profil automatikisht madhësia e fotografisë që vendosni mund të ndryshojë. Por tashmë këto dimensione mund t’i përcaktojmë sipas dëshirës.

Klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “More” e më pas “Help” për të zgjedhur “Settings” për të mbërritur tek “Upload HD photos”. (ky tutorial vlen vetëm telefonat Android).

Nëse e përdorni aplikacionin në iPhone shtypni tre vijat anash ekranit, zgjidhni “Settings Açount” dhe pastaj “Video and Photo” për të ngarkuar foto në HD. Me disa veprime të thjeshta ju mund të ruani cilësinë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
ICT Awards për herë të parë në Ulqin, takime edhe në Kosovë
Ky është xhipi më i shtrenjtë në botë, ja sa kushton (FOTO LAJM)
Facebook në rrezik, Zuckerberg bën deklaratën e fortë
Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!
Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media