Home Teknologji
Google bën hapa të mëdha me inteligjencën artificiale
Teknologjia e re e kompanisë Google e njohur si asistenti i Google mund të fitojë aftësi të reja për trajtuar veprime si rezervimet e restoranteve pa përdorur duart.

Google mund të zbulojë përditësimet për sistemin operativ Android, të mundësojë sugjerime më të mira të lundrimit në Google Maps dhe të shtyjë më tej në teknologjinë e zgjeruar të realitetit, që mbivendos një pamje të botës reale me imazhe dixhitale.

Gjigandi i kërkimit synon të bëjë ndihmësin e tij të dobishëm që njerëzit të mos jetojnë pa të, ose rezbultatet e shpejta që i shfaqen përdoruesve kur kërkojnë dicka.

Një gjë tjetër që mund të prezantojë Google është plani për përmirësuar kujdesin shëndetësor, për të ruajtur mjedisin apo për të bërë zbulime shkencore. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Porsche nuk prodhon më makina me naftë
Sa do të kushtojë iPhone XR në shtetet kryesore të Evropës
13 aplikacionet që do t'ua bëjnë jetën më të bukur
Bashkimi Europian sulmon Facebook, ja ç'ka ndodhur
Është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone!

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media