Home Teknologji
Mbyllet fabrika e supermakinave, shkaku...
Fabrika e Jaguar Land Rover (JLR) po planifikon një mbyllje për dy javë në fund të tetorit.

Fabrika më e madhe e Britanisë fajësoi dobësimin e kërkesës globale, veçanërisht në Kinë, dhe është përballur me rënien e shitjeve të naftës në muajt e fundit.

JLR njoftoi se punonjësit në Ëest Midlands do të paguheshin edhe gjatë mbylljes dhe asnjë punëtor nuk do të pushohet.

Zyrtari kombëtar i Kombeve të Bashkuara, Des Quinn, tha se ulja e kërkesës po dëmton industrinë e makinave në Mbretërinë e Bashkuar dhe zinxhirin e furnizimit.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Më në fund, një mënyrë për të shpëtuar nga telefonatat me numër privat
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)
Gërhitja e partnerit tuaj merr fund, kjo shpikje ju lehtëson jetën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media