Home Teknologji
Kujdes! Ky aplikacion mund mund t'ju vjedhë të dhënat
WhatsApp është kthyer në një nga rrjete sociale më të përdorura në mbarë botën.

Kjo platformë ka qënë ndër të parat sisteme që mundësoi komunikimin me video thirrje.

Por pikërisht kjo ka rezultuar se është pika e dobët e këtij aplikacioni.

Së fundmi vetë WhatsApp ka bërë me dije se ka adresuar një problem sigurie në platformë i cili mund të përdorej nga hakerat për të hyrë në aplikacion gjatë një video thirrjeje.

Raportohet se problemi u gjet në Gusht dhe ishte prezent tek telefonët Android dhe iPhone por punimet për pëërditësimin e tij nisën në Tetor. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Më në fund, një mënyrë për të shpëtuar nga telefonatat me numër privat
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)
Gërhitja e partnerit tuaj merr fund, kjo shpikje ju lehtëson jetën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media