Home Teknologji
WhatsApp do të sjell mesazhet ‘vet-shkatërruese’ së shpejti
Mesazhet vetë-shkatërruese janë shumë të dobishme kur bëhet fjalë për shkëmbimin e informacionit të ndjeshëm.

Ju mund ta keni parë këtë veçori në Telegram dhe disa aplikacione të tjera të mesazheve.

Sidoqoftë, për WhatsApp, do të jetë një shtesë e rëndësishme kur të arrijë. WABetaInfo vuri re këtë shtesë.

Aktualisht është në fazën e zhvillimit dhe do të lansohet shpejt në versionin e qëndrueshëm.

Në WhatsApp, mesazhet vetë-shkatërruese mund të quhen si mesazhe “Disappearing”.

Kjo duhet t’ju lejojë të dërgoni një mesazh dhe të specifikoni një kohëmatës për të vetë-shkatërruar atë.

WABetaInfo gjithashtu vëren se funksioni ju lejon të zgjidhni midis 5 sekondave ose 1 ore që mesazhet të zhduken.

Ju me siguri do të jeni në gjendje ta shfrytëzoni këtë veçori edhe në Grupe – përfshirë bisedat individuale.

Me informacionin në dispozicion tani, nuk mund të konfirmohet nëse do të ketë më shumë opsione të kohërave për zhdukjen e mesazheve.

Sidoqoftë, do të funksionojë ashtu si bën aplikacioni Telegram për mesazhe vetë-shkatërruese.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Libani tarifon edhe thirrjet në WhatsApp
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Më në fund, një mënyrë për të shpëtuar nga telefonatat me numër privat
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media