Home Teknologji
Ndryshimi i ri i Google mund t’ju shpëtojë jetën
Duket se Google nuk ka ndërmend të ndalet.

Pikërisht atëherë kur nuk prisnim më përmirësime të tjera, një tjetër ndryshim shumë p;ozitiv ka ardhur nga kompania gjigante.

Telefonat e ardhshëm të kompanisë Google do të dinë nëse ka pasur një aksident dhe do të thërrasin për ndihmë urgjencën duke përdorur sensorë si përshpejtues dhe mikrofonat.

Në këtë formë autoritetet dhe ambulanca do të vijnë shumë shpejt te ju, duke shpëtuar edhe jetë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Libani tarifon edhe thirrjet në WhatsApp
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Më në fund, një mënyrë për të shpëtuar nga telefonatat me numër privat
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media