Home Teknologji
WhatsApp-i juaj mund të hakohet vetëm nga një GIF
WhatsApp ka rregulluar një problem me sigurinë që i lejonte hakerave të hakonin profilin tuaj thjesht duke nisur një GIF si mesazh.

Pajisjet që funksionojnë me Android 8.1 dhe 9 ishin më të rrezikuarat. Një studiues e zbuloi problemin dhe e bëri publik këtë me anë të një postimi në blog javën e kaluar.

WhatsApp, i cili është në pronësi të Facebook tha se nuk ka gjasa që hakerimi të jetë hapur në masë, por vetëm në raste sporadike.

“Ne nuk kemi asnjë arsye të besojmë se kjo prek çdo përdorues, sepse ne jemi gjithmonë duke punuar për të siguruar karakteristikat e fundit të sigurisë për përdoruesit tanë,” i tha një zëdhënës i ËhatsApp CNN Business.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Libani tarifon edhe thirrjet në WhatsApp
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Më në fund, një mënyrë për të shpëtuar nga telefonatat me numër privat
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media