Home Teknologji
A e dini kush është makina më shitur në Europë? (FOTO LAJM)
Toyota ka prezantuar Yaris-in e ri, i cili arrin në një platformë krejt të re, me një enterier të ri dhe njësi motorike.

Gjiganti japonez ka investuar shumë në vogëlushin e tij urban, i cili është modeli më i shitur i Toyota-s në Evropë.


Gjenerata e katërt u projektua në Evropë, me fokus klientët në “Kontinentin e Vjetër”, dhe do të vazhdojë të prodhohet në fabrikën Valenciennes në Francë.

Megjithatë, për herë të parë Toyota do të përdorë emrin Yaris globalisht, si me Corolla.

Yaris vjen me tre njësi me benzinë, të gjithë me tre cilindra. Modeli bazë është një njësi 1.0-litra me një transmetim manual me pesë shpejtësi.

Modeli 1,5 litra vjen me një manual automatik me gjashtë shpejtësi ose CVT më të vogël, dhe ka edhe një njësi hibride. Modeli bazës po ashtu posedon agregat 1.5-litra që siguron 80 kuaj fuqi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E ardhmja e makinave elektrike ndodhet në fund të detit (FOTO LAJM)
Prezantohet "bisha" 1,7 milionë dollar, pa çati dhe dhe xham të përparmë (FOTO LAJM)
Epokë e re për muzikën, "8D audio" do t'ju ndryshojë perceptimet (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media