Home Teknologji
U përdor nga James Bond, del në shitje "bisha" Jaguar (FOTO LAJM)
Në vitin 2010, Jaguar i ka mahnitur të gjithë, kur e prezantoi modelin C-X75, të krijuar në bashkëpunim me Williams F1.

Dukja e mahnitshme që kishte në pjesën e jashtme dhe 778 kuaj fuqitë që i prodhonte, e bënin një model shumë të pëlqyer.

Por, gjendja ekonomike që mbretëronte në atë kohë, kishin bërë që të mos prodhohej ndonjëherë, meqë nuk pritej të kishte kërkesën e duhur në treg.

Tani Jaguar e ka krijuar në tërësi një C-X75 Spectre, që do të dalë në shitje në Abu Dhabi brenda këtyre ditëve.

Ky model u përdor nga James Bond në disa prej skenave kryesore të filmit të tij
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare
E mbani mend "Motorolën" e viteve 2000, tashmë vjen me një super risi
Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h (FOTO LAJM)
"Joker" filmi i parë në kategorinë "R", thyen rekord në shitjen e biletave
Bill Gates më i pasuri në botë, lë pas Jeff Bezos

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media