Home Teknologji
"Anije kozmike" mbi ujë, del në shitje super jahti luksoz (FOTO LAJM)
Katër kabina me hapësirë të madhe të cilat mund të mbajnë deri në 12 persona, një urë private dhe një tarracë për të marrë rreze, përfshirë dhe një vaskë me hidromasazh dhe një bar për të konsumuar pije.

Bëhet fjalë për një super jaht të projektuar nga Porsche, i cili mund të ecë pa pushim për 3200 kilometra në mënyrë autonome dhe me një konsum karburanti të reduktuar.

Super jahti Royal Falcon One, krahasohet shpesh me një anije hapësinore për shkak të pamjes së saj.

Çmimi i saj mund të mësohet vetëm për të interesuarit dhe shitet nga kompania Camper & Nicholsons International.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare
E mbani mend "Motorolën" e viteve 2000, tashmë vjen me një super risi
Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h (FOTO LAJM)
"Joker" filmi i parë në kategorinë "R", thyen rekord në shitjen e biletave
Bill Gates më i pasuri në botë, lë pas Jeff Bezos

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media