Home Teknologji
Facebook vjen me logo të re
Facebook është duke bërë një ndryshim të madh në identitetin e tij vizual, duke e diferencuar kompaninë Facebook nga aplikacioni Facebook.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kompania sot zbuloi një logo të re me një tekst të thjeshtë dhe të kapitalizuar, i cili do të përdoret në të gjithë portofolin e tij të aplikacioneve.

Logoja e re e korporatës Facebook, që nga nëntori i vitit 2019.

Sidoqoftë, rrjeti social Facebook do të ruajë të njëjtën pamje blu dhe të bardhë, për të cilën jeni mësuar për vite me rradhë.

Për shembull, këtu është se si do të shfaqet markimi i aplikacionit në Instagram:


Gjithnjë e më shumë, Facebook ka qenë më shumë sesa thjesht rrjeti i vetëm social; Instagram dhe WhatsApp janë shumë të mëdhenj.

Në të njëjtën kohë, kompania dëshiron të bëjë më të qartë se nga vijnë këto aplikacione në vend që ato të veprojnë si entitete plotësisht të ndara.

Sipas një studimi të vitit 2018, 57 për qind e amerikanëve nuk e dinin madje që Instagram është në pronësi të Facebook, dhe një tjetër tregoi se 50 për qind nuk e dinë që kompania zotëron WhatsApp, kështu që është ndoshta një gjë e mirë që Facebook po e bën më të qartë rolin e saj.

Ky veprim i Facebook disi është i ngjashëm me atë që bëri Google kur nxori Alphabet si shoqërinë mëmë, edhe nëse kësaj here nuk ka ndonjë emër të ri.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Paralajmërimi: Fshini WhatsApp nëse doni të ruani veten
Prezantimi i Teslas së re, Elon Musk sërish në siklet
Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare
E mbani mend "Motorolën" e viteve 2000, tashmë vjen me një super risi
Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media