Home Teknologji
Porsche tregon datën e lansimit të modelit të ri Taycan
jiganti gjerman i veturave, Porsche, më 4 mars do të lansojë modelin Taycan me një variant të ri, Cross Turismo.

Vetura e re pritet të lansohet zyrtarisht muajin tjetër, dhe për t’i dhënë një shije të asaj që do të vijë, marka ka publikuar disa foto të saj, raporton "Auto-Express".

Porsche Taycan Cross i ri do të jetë në dispozicion për t’u porositur nga data zyrtare e lansimit.

Stili shtesë i veturës bën që Porsche të mendojë t’i bëjë konkurrencë në tregë Tesla dhe Audi në modelin EV.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja (FOTO LAJM)
​Këto janë mënyrat më të zakonshme të mashtrimit në internet
Pas shumë vitesh punë, Sony do të ketë fitimin më të madh deri më tani dhe jo falë elektronikës
Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android dhe jo Apple
Shpikja e re që lejon burrat të ushqejnë foshnjat me "gji"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media