Home Kompjuter & Internet
Kujdes! Virusi më i fundit që mund t’ju rrezikojë celularin vjen nga WhatsApp
Mund të ndodhë që gjatë kohës që përdorni “WhatsApp-in të vijnë njoftime që ju ftojnë për të shkarkuar të tjera zhvillime si “WhatsApp Gold” apo shërbime premium.

Hileja më e fundit në momentin që kemi hapur këtë aplikacion ka mashtruar më shumë se 260 mijë njerëz.

Mesazhi që qarkullon në disa përdorues të WhatsApp premton të japë informacione rreth kontakteve tona në aplikacion, si për shembull të dish se cilët njerëz të tjerë ka shtuar X person në kontaktet e WhatsApp, sikur dikush të shohë se cilët miq ke shtuar në rrjetet sociale si Facebook apo Instagram.

Ky program e bën telefonin tuaj të pambrojtur, kështu që është relativisht e lehtë për të marrë informacione si numra telefonash, ose ajo që është më e keqja, të dhëna bankare.

Deri më tani mashtrimi nuk ka arritur të prekë më shumë përdorues se vetëm brenda përbrenda Brazilit dhe një pjesë tjetër të Amerikës së Jugut, megjithatë është e mundur që mashtrimet e ngjashme përfundojnë edhe në vendet europiane./albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Origjinal apo jo? Si të kuptoni ku vend është prodhuar celulari juaj
Nga sot, Facebook fut rregullat e reja: Rrezikoni shumë nëse nuk i dini
Google incizon çdo gjë që thoni
Teknologji qe identifikojnë fytyrën? Ana e frikshme e të ardhmes
Ky do të jetë celulari i vitit 2018

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media