Home Kompjuter & Internet
Facebook deklaron shifrat e çmendura: 4.7 miliard fitime për 3 muaj
Facebook ka publikuar të dhënat për 3-mujorin e tretë të këtij viti dhe shifrat e fitimeve janë marramendëse.

Mënyra më e re për reklamat në Facebook duket se ka dhënë rezultatet e para. Nga të dhënat e para Facebook ka siguruar 10 miliardë dollarë përfitim në korrik, gusht dhe shtator.

4.7 miliardë dollarë janë fitime të pastra për kompaninë , ndërsa pjesa tjetër janë shpenzime, ku koston më të madhe e ka pasur siguria.

Mark Zuckerberg i ka thënë investitorëve se politikat e kompanisë në fushën e sigurisë në të ardhmen do të kenë një ndikim edhe më të madh tek fitimet, duke i reduktuar ato.

“Jemi të vendosur për të parandaluar abuzimet në platformën tonë. Mbrojtja e komunitetit , për ne është më e rëndësishme sesa përfitmiet” – deklaroi Zuckerberg.
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Huawei sjell suprizën e re në vitin 2018
Samsung Galaxy S9: Data e lëshimit, çmimi dhe thashethemet (FOTO LAJM)
Shfaqen fotografitë e Nokia 6 (FOTO LAJM)
Google tregon se cilët telefona kanë qenë më të kërkuarit në 2017
Kjo është fjala më e klikuar në Google për vitin 2017

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media