Home Kompjuter & Internet
Karriget e Apple Park kushtojnë sa një iPhone! (FOTO LAJM)
Karriget e zyrave të Campusit të ri të Apple kushtojnë sa një iPhone. Janë zgjedhur personalisht nga dizajneri i Cupertinos, Jonathan Ive, me koston e pothuaj 1200 dollarëve. Karriget janë minimale, karakteristika estetike që janë privilegjuar gjithmonë nga Ive.

Projekti i Apple Park që mund të mbajë afro 12000 persona, u prezantua nga Steve Jobs në këshillin bashkiak të Cupertinos në vitin 2011, pak muaj para se të ndërronte jetë. Struktura doli në dritë në 2017, madje prezantimi i iPhone X ndodhi pikërisht brenda saj.

Vëmendja ndaj detajeve nga bashkëthemeluesi i Apple Steve Jobs dhe të tjerë - besohet të jetë një nga arsyet pse Apple Park ka marrë kaq shumë kohë për të përfunduar.Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Një çmenduri, kartat SD të memories do të mbajnë deri në 2TB
Njihuni me 10 aplikacionet më të shkarkuara për iPhone
Apple ul çmimin e iPhone X me 300 dollarë
Themeluesi i Amazon është njeriu më i pasur në historinë moderne

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media