Home Automobilizëm
Së shpejti makinën do t'i ngasim me mouse
Tashmë duket se do të kemi makina që mund dhe t’i ngasim vetëm me një mouse.

Një model i tillë në dizejnimin e parë ishte për dy persona, ndërsa automjeti i sotëm ka vetëm një vend dhe arrin shpejtësinë 100 km në orë.

Makina me dy rrota nuk ka një timon por në vend të tij ka një mouse kompjuteri dhe një ekran 24 inç.

Me një drejtim automatik automjeti mund të vihet në shërbim duke nisur nga viti 2020.

Risia e radhës vjen nga një inxhinier kinez i cili ka dizejnuar një makinë me dy rrota, bazuar në modelin Ford të 1961 por që do të jetë automjeti i së ardhmes.

Kompania teknologjike në Pekin synon që makina se së ardhmes të përdoret edhe për shërbim publik dhe tashmë po testohet në Kinë. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Jo më gaz, ky është trendi i ri i konvertimit të makinave
Porsche vjen me versionin e ti, cabriolet (VIDEO)
Dalin fshehurazi imazhet e BMW seria 7 e 2020 (FOTO LAJM)
Ka 24 vite në qarkullim, por pronarët kërkojnë një shumë të frikshme për të (FOTO LAJM)
Audi RS Q3 për 2020 do të jetë një bishë e vërtetë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media