Home Automobilizëm
Mercedes vjen me “bishën” e re, kësaj radhe elektrike (FOTO LAJM)
Mercedes vjen me VISION EQS. Ajo është makina e re elektrike, e cila vjen pas EQC SUV dhe furgoni EQV.

Para se ta shfaqë në tërësi, këtë model që është i ngjashëm me S-Class dhe do të rivalizojë me sedanin elektrik Porsche Taycan, Mercedes ka treguar disa pjesë të kësaj makine.

“Mercedes-Benz VISION EQS tërësisht elektrik, shfaqet më dhjetë shtator” thuhet shkurt krahas imazheve të shpërndara nga gjigandi i makinave.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media