Home Automobilizëm
Porsche tregon datën e lansimit të modelit të ri Taycan
jiganti gjerman i veturave, Porsche, më 4 mars do të lansojë modelin Taycan me një variant të ri, Cross Turismo.

Vetura e re pritet të lansohet zyrtarisht muajin tjetër, dhe për t’i dhënë një shije të asaj që do të vijë, marka ka publikuar disa foto të saj, raporton "Auto-Express".

Porsche Taycan Cross i ri do të jetë në dispozicion për t’u porositur nga data zyrtare e lansimit.

Stili shtesë i veturës bën që Porsche të mendojë t’i bëjë konkurrencë në tregë Tesla dhe Audi në modelin EV.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja (FOTO LAJM)
Hyundai nxjerr modelin Ioniq 5

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media