Home Lifestyle
Fryti i kaltër, më i fortë se antibiotiku
Nëna natyrë vërtet ka menduar për gjithçka e kështu ka dërguar edhe boronicën, që shihet si një ndër ilaçet më të forta natyrale.

Efekti i tyre është më i fortë se edhe antibiotikët e shumë sëmundje shërohen përmes tyre. Boronicat sidomos ndikojnë në sistemin urinar, respirator, tretës dhe atë nervor. Në vendet ku nuk mundet të depërtojnë antibiotikët, atë e bëjnë boronicat.

Për shembull në rrugët urinare në të cilat ekziston inflamacioni i shkaktuar nga bakteri “E. Coli”, boronica si antiseptik paraqet ilaçin e duhur, e rezultatet janë të shpejta dhe të sigurta. Boronicat e forcojnë dhe freskojnë organizmin e njeriut duke pamundësuar reaksionin e sëmundjeve.

Për t’u shëruar nga sëmundjet, atëherë: Ditën e parë përtypni një boronicë

Ditën e dytë dy boronica

Ditën e tretë tri boronica

Ditën e katërt katër boronica

Ditën e pestë pesë boronica… (dhe kështu 15 ditë)

Ditën e 15 po aq fruta të boronicës

Ditën e 16 merrni një më pak, kjo është 14 boronica

Ditën e 17 merrni 13 boronica

Ditën e 16 merrni 12 fruta të boronicave derisa të arrini deri në një të vetëm. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kujdes, mos i bëni këto gjëra nëse ju bie celulari në ujë
Si të largojmë dyllin nga veshët pa i dëmtuar ato
Vendosni limon në çorape dhe shikoni çfarë do të ndodhë
10 ushtrime për të qenë i lumtur çdo ditë të jetës tuaj
Sodë buke e vaj ulliri për lëkurë të shkëlqyer

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media